Snuiven voor fitness blijkt effectief: oké, dit heeft wat context nodig
Voor je setje aan een stuk chocolade ruiken om meer herhalingen te kunnen doen. Het klinkt als een onzinnige TikTok-fitnesstrend, maar volgens onderzoek is het precies wat er gebeurde. Toch is er een reden om die conclusie met een flinke korrel (karamel zee)zout te nemen.
Super Mario had paddenstoelen, Popeye had spinazie en Goku had magische senzu beans. Nu blijkt dat wij ook een voedingsmiddel kunnen gebruiken als instant krachtbooster: de geur van chocolade opsnuiven. Tenminste, zo lijkt het als je dit recente onderzoek moet geloven. Is het tijd om vanaf nu een reep chocolade in je sporttas te stoppen?
TikTok-trend: geur van chocolade opsnuiven voor fitness
18 extra herhalingen dankzij chocoladegeur
Aan het onderzoek deden 23 proefpersonen mee. Mannen van begin twintig die aan krachttraining deden. Op die verschillende dagen lieten de onderzoekers hen een leg extension-test uitvoeren. Voor deze test hadden ze minstens 10 uren gevast, niets gegeten dus. Voor en tussen de sets hield een onderzoeker dertig seconden lang een buisje onder hun neus met de geur van 90% pure chocolade, melkchocolade of water.
De resultaten waren opvallend. Dusdanig opvallend dat TikTok en andere social media er direct vol mee stonden. Aan pure chocolade snuiven maakt sterker, was zo ongeveer de conclusie. En die gedachte is niet zo gek. Gemiddeld maakten de deelnemers achttien(!) extra herhalingen bij puur, en negen bij melkchocolade vergeleken met de controlegroep die water rook. Maar wie net iets verder kijkt, ziet dat de studie rammelt aan alle kanten.
Onderzoek rammelt: correlatie is geen causaliteit
Het allergrootste minpunt van het onderzoek is dat de wetenschappers geen overtuigend bewijs vonden van hun eigen hypothese. Die luidde: de geur van chocolade onderdrukt honger, waardoor deelnemers beter presteren. Maar in de statistische analyse vonden ze geen verband tussen verminderde honger en een hoger aantal herhalingen. Twee dingen die tegelijk gebeuren (correlatie) hoeven niets met elkaar te maken te hebben. In de zomer eten mensen meer ijsjes en verbranden meer mensen hun huid. Maar om dan dus aan te nemen dat mensen door ijs te eten hun huid verbranden (causaliteit) is natuurlijk onzin.
Verder waren de omstandigheden van de controlegroep niet ideaal. Je rook chocolade óf water, iedere deelnemer had daardoor direct door in welke van de drie groepen hij zat. Hierdoor valt niet uit te sluiten dat het placebo-effect een rol had. Tot slot was de studie maar erg klein. 23 proefpersonen, allemaal trainen nadat er gevast werd, allemaal slechts één oefening. Daaruit kunt je onmogelijk grote conclusies trekken over trainen na het ruiken van chocolade.
Wat weten we wél over de effecten van pure chocolade?
Dat deze ene studie niet helemaal perfect is, wil niet zeggen dat het effect niet bestaat. We weten dat de zintuiglijke waarneming van voeding, ook als je niet daadwerkelijk eet, van invloed kan zijn op je prestaties. Zo liet een eerder onderzoek zien dat het spoelen van de mond met koolhydraatrijke sportdrankjes je prestaties kan verbeteren, zelfs als je het niet doorslikt. Waarschijnlijk doordat je de hersenen fopt dat er nieuwe energie aankomt, en ze daardoor meer van de energievoorraad beschikbaar stellen voor gebruik.
Over chocolade weten we ook al dat het een bijzondere rol kan spelen bij het sporten. Een paar blokjes pure chocolade kunnen al genoeg zijn voor sneller herstel en verbeterde zuurstoftransport.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F10%2Fkoen-lorijn-redacteur-fitness-en-gezondheid-voor-manners.jpg)