Het salaris van de nieuwe Harry Potter: 13,5x minder dan Radcliffe
De nieuwe Harry Potter-serie op HBO Max belooft veel goeds. Experts verwachten zelfs dat de serie meer gaat opleveren dan welke andere serie dan ook. Voor hoofdrolspeler Dominic McLaughlin is daar in zijn salaris nog niet veel van terug te zien, al zouden wij een moord doen voor zulk soort verdiensten. Daniel Radcliffe
Toen anderhalf jaar geleden de casting voor de nieuwe Harry Potter-serie begon, meldden zo’n 32.000 kinderen zich aan voor de rollen van Harry Potter, Hermelien Griffel en Ron Wezel. Uit die 32.000 kinderen werden een half jaar later Dominic McLaughlin (Harry), Arabella Stanton (Hermelien) en Alastair Stout (Ron) bekendgemaakt als het nieuwe gouden trio. En dat goud bedoelen we vrij letterlijk, want experts geloven dat de nieuwe HBO Max-serie de lucratiefste serie aller tijden kan worden. Des te opvallend dat Harry Potter-voorganger Daniel Radcliffe voor zijn eerste film een stuk meer verdiende dan Dominic McLaughlin nu.
Dit salaris gaat de nieuwe Harry Potter verdienen
Volgens The Sun, zullen de drie sterren, waaronder dus de nieuwe Harry Potter zo’n 500.000 pond (een kleine 575.000 euro) krijgen voor het eerste seizoen. De HBO Max-serie zal één seizoen per schooljaar uitbrengen, dus in totaal zeven seizoenen. Mocht dit salaris niet meer groeien vanaf nu, zijn de sterren, momenteel respectievelijk 12, 12 en 11 jaar oud, na 7 seizoenen dus al gegarandeerd multimiljonair.
Maar de verwachting is dat dit salaris zal stijgen nadat de sterren meer ervaring en bekendheid opbouwen. Vermoedelijk zullen andere castleden die dit al wél meebrengen naar verhouding nu al wat meer verdienen. Wie ook een stuk meer verdiende, is Daniel Radcliffe, de originele Harry Potter die in de films speelde.
Daniel Radcliffe verdient 13,5x meer per uur na inflatie
Daniel Radcliffe kreeg voor zijn aller eerste film als Harry Potter namelijk welgeteld 1 miljoen pond (1.145.340 euro) op z’n bankrekening geschreven. Manners snapt ook niet precies hoe dat werkt, want één film van tweeënhalf uur opnemen lijkt ons toch minder werk dan een seizoen van acht afleveringen van een uur. Daniel Radcliffe verdiende 400.000 pond per uur van de eerste film. Het uur salaris van Dominic Mclaughlin in zijn eerste seizoen ligt 6,5x lager: 62.500 pond.
Best opmerkelijk, want we hebben de inflatie nog niet eens meegerekend. Als we daarnaar kijken zou 400.000 pond neerkomen op ongeveer 858.750 pond. In dat geval verdiende Radcliffe ruim 13,5 keer meer dan zijn Harry Potter-opvolger, op basis van uren eindproduct. Hoeveel uur ze daadwerkelijk op de set hebben gestaan is niet duidelijk. Maar het is aan te nemen dat degenen met een uitgebreider eindproduct ook meer opnametijd nodig had.
Eerste trailer van HBO Max-serie belooft veel goeds
Recent kwam de eerste trailer van Harry Potter op HBO Max uit, en die belooft veel goeds. Boekscènes die nooit eerder in beeld werden gebracht, briljante details die de serie nu al completer en accurater maken dan de films, we kijken er enorm naar uit. Nog even geduld: seizoen 1 is rond kerst 2026 beschikbaar om te streamen. Tot die tijd moeten we het doen met een andere magische fix. Bijvoorbeeld de Harry Potter theatershow die nu draait in het circustheater.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F10%2Fkoen-lorijn-redacteur-fitness-en-gezondheid-voor-manners.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F07%2FHarry-Potter-daniel-radcliffe-hbo-max.jpg)