Koen Lorijn
Koen Lorijn Review 30 mrt 2026
Leestijd: 4 minuten

Review – Harry Potter-prequel over zoons Harry en Draco

Als je bent opgegroeid met Harry Potter wil je maar één ding: dat die magie een keer echt tot leven komt. Niet op een scherm, maar recht voor je neus. De voorstelling Harry Potter en het Vervloekte Kind in het Circustheater in Scheveningen brengt die magie dichterbij dan ooit. Manners ging kijken en velt nu zijn oordeel.

Sinds ik in mijn basisschooljaren kennismaakte met de wereld van Harry Potter, consumeer ik alles wat met deze franchise te maken heeft. Dat begon met de Nederlandse boeken, daarna de films en de Engelse boeken. Ik bezocht Harry Potter studio-tours in Londen en Tokyo en speel zelfs weleens Harry Potter Trivial Pursuit. Als dan een Harry Potter theatershow in het Circustheater in Scheveningen speelt, ga je uiteraard kijken. Zeker nu het nog wel even duurt voordat de nieuwe Harry Potter-serie in première gaat.

Harry Potter en het Vervloekte Kind (Harry Potter and the Cursed Child) is een theaterstuk, geschreven door Jack Thorne, op basis van een verhaal dat hij schreef in samenwerking met J.K. Rowling. We volgen Scorpius Malvidus (zoon van Draco) en Albus Potter (zoon van Harry) in hun tijd op toverschool Zweinstein, ongeveer 20 jaar na het laatste verhaal.

Review - Harry Potter-prequel over zoons Harry en Draco
(Afbeelding: Stage Entertainment)

Albus belandt tegen alle verwachtingen in Zwadderich en er ontstaat een onverwachte vriendschap tussen de zoons van twee aartsrivalen. De jongemannen vinden elkaar in hun lijden onder de reputaties van hun vaders. Met een tijdverdrijver reizen ze terug naar de tijd van het Toverschool Toernooi (boek en film 4) om hun eigen rol in het grote verhaal te claimen. Dit gebeurt echter niet zonder problemen en de jonge mannen belanden in strijd met (de volgelingen van) Voldemort. Dit zijn vier dingen die mij opvielen aan de voorstelling.

1. Het Vervloekte Kind is een theaterstuk en geen musical

Ik hoor het je al denken: een musical over Harry Potter? Niets voor mij. Goed nieuws voor jou dan. Harry, en alle andere personages die het toneel betreden, zingen geen noot. Belangrijk om te vermelden, want dat is misschien anders dan je verwacht van zo’n productie in het Circustheater. Ondanks dat dit theater meestal voor grote musicalproducties wordt gebruikt, is Harry Potter en het Vervloekte Kind een voorstelling zonder zang. Je kunt er dus prima heen zonder je continu af te vragen waarom iedereen toch middenin een gesprek in zingen uitbarst.

2. Topacteerwerk met herkenbare personages

Het is nogal een uitdaging om de rol van superbekende (en geliefde) personages op te pakken en je eigen te maken. De Nederlandse hoofdrolspelers in Het Vervloekte Kind doen dat met verve. Personages als Harry Potter, Hermelien Griffel, Ron Wemel en Voldemort verschijnen herkenbaar doch geheel eigen ten tonele. Mijn persoonlijke favoriet: Jammerende Jenny. Komt slechts in één scène voor, maar steelt absoluut de show.

Verder maken we kennis met nieuwe personages zoals Scorpius Malvidus (de zoon van Draco) en Albus Severus Potter, de zoon van Harry en Ginny. Tieners, met tienerstruggles, maar dan in een magisch jasje dat ze overtuigend aantrekken. Ondanks de soms tenenkrommend slechte dialoog.

3. Het grootste minpunt: het vage verhaal en matige script

De acteurs en actrices in Harry Potter en het Vervloekte Kind worden niet geholpen door een sterk script. Zowel individuele scènes als het overkoepelende verhaal voelt soms hak op de tak en ondoordacht. Alsof er te veel verhaal in te weinig tijd gepropt moet worden, waardoor personages soms snel en zonder duidelijke redenen handelen. En dat is totaal anders dan de originele verhalen van J.K. Rowling, waar vrijwel alles een diepere laag heeft. Aangezien de voorstelling drie uur (!) duurt, mag je wat dat betreft toch wat meer verwachten.

4. Het grootste pluspunt: de special effects

Special effects, noem je dat eigenlijk ook zo in het theater? Hoe dan ook: die effecten zijn top in Harry Potter en het Vervloekte Kind. Al vrij snel wordt duidelijk dat je bij het betreden van de zaal een magische wereld binnenstapt en dat blijft de hele voorstelling zo doorgaan. Spreuken, gedaanteverwisselingen en magische boekenkasten komen overtuigend tot leven en de dementors vliegen letterlijk door de zaal van het Circustheater.

Conclusie

Voor een hardcore Harry Potter-fan is de theatervoorstelling van Het Vervloekte Kind een must-see. Al is het maar om te zien hoe de productie de spreuken en magie op vakkundige manier naar het podium van het Circustheater vertaalt. En laten we eerlijk zijn: inmiddels zijn de mensen die opgroeiden met de boekenreeks de dertig (allang) gepasseerd. Dus elke mogelijkheid om je weer als kind in de magische Harry Potter-wereld te storten, pakken je dan met beide handen aan.

Harry Potter en het Vervloekte Kind

Het sequel-toneelstuk van de boeken en films

7.5 Score

Pluspunten

  • Decor
  • Special Effects
  • Acteerwerk / cast

Minpunten

  • Warrig uitgevoerd plot
  • Speelduur (3 uur is net een iets te lange zit)

Is Harry Potter en het Vervloekte Kind in het Circustheater de moeite waard? Manners bezocht de door J.K. Rowling geschreven prequel in het Circustheater. Lees onze review over het verhaal, acteerwerk en de magie.

Schrijf je in voor Manners Weekly!

Elke vrijdag echte verhalen regelrecht in je mailbox.