Alrik de Jong
Alrik de Jong Voetbal 27 mei 2024, 
Leestijd: 2 minuten

De prijs van een biertje en braadworst op het EK 2024 per stadion

Wij houden nog meer van de Duitse voetbalcultuur dan de Engelse, en de Bratwurst speelt daarbij een belangrijke rol. Dus wilden we wel eens weten wat de prijs is van een biertje en braadworst tijdens het EK 2024 in Duitsland, per stadion.

Waar me minder mee hebben is de Formule 1, al kijken we dat wel wekelijks via deze gratis streams. We zochten al eens uit hoeveel bier en snacks kosten tijdens Grand Prix van Zandvoort. Nu richten we ons op een biertje en braadworst tijdens het EK 2024 in Duitsland.

Dit kost een biertje en braadworst per EK 2024-stadion

Onlangs was ondergetekende in één weekend nog bij twee heerlijke Duitse voetbalwedstrijden in de lagere regionen. ’s Middags op de tribune bij SV Waldhof Mannheim – SpVgg Unterhaching (6-1) in de derde Bundesliga, om daarna direct de ICE naar Karlsruhe te pakken voor Karlsruher SC – FC St. Pauli (2-1). Cultclub SV Waldhof Mannheim won het op bier en braadworst, al scoorde Karlsruher SC ook ruim voldoende.

Maar beide stadions worden niet gebruikt tijdens het EK 2024. Wel wordt er gespeeld in Berlijn, München, Düsseldorf, Stuttgart, Keulen, Hamburg, Leipzig, Dortmund, Gelsenkirchen en Frankfurt. Er is onderzoek gedaan naar de prijs van een biertje en braadworst per stadion. Doe er je voordeel mee.

StadStadionBierprijs 0,5LPrijs braadworstWelk bier?
BerlijnOlympiastadion€4,40€3,50Berliner Pilsner
MünchenAllianz Arena€4,40€4,20Paulaner
DüsseldorfMerkur Spiel-Arena€4,50€4,50Carlsberg
StuttgartMercedez-Benz Arena€5,20€3,60Stuttgarter Hofbräu
KeulenRheinEnergieStadion€4,90€4,10Gaffel Kölsch
HamburgVolksparkstadion€4,30€3,50Köning Pilsener
LeipzigRed Bull Arena €4,40€3,50Ur-Krostitzer
DortmundSignal Iduna Park€4,90€3,50Brinkhoff’s No. 1
GelsenkirchenVeltins-Arena€4,20€2,90Veltins
FrankfurtDeutsche Bank Park€4,70€3,50Binding Lager

Oranje-supporters hebben geluk

De gemiddelde prijs van een biertje in een stadion tijdens het EK 2024 is 4,59 euro en voor een braadworst betaal je gemiddeld 3,68 euro. Oranje-fans hebben geluk, want alle stadions in de poulefase zitten onder het gemiddelde. Het Nederlands Elftal speelt zijn eerste wedstrijden in het Volksparkstadion, de Red Bull Arena en het Olympiastadion.

Alrik de Jong
Geschreven door Alrik de Jong

Alrik de Jong is verantwoordelijk voor de strategie en inhoud van Manners.nl. Heeft een lange staat van dienst in de media. Begon in 2008 als journalist voor de grote tijdschriften en kranten en rolde al snel als eind- en hoofdredacteur de online media in. Sinds 2019 is hij hoofdredacteur van Manners. Zijn droom: een camping of surfhostel op een mooie plek in het buitenland.