Noah Korevaar
Noah Korevaar Netflix vandaag
Leestijd: 3 minuten

Mindhunter-brein dropt bizarre Netflix-horror en jij speelt zelf mee

David Fincher is terug op Netflix. De man die met Mindhunter liet zien hoe hij in het hoofd van seriemoordenaars kruipt, doet dat nu opnieuw. Alleen ben jij dit keer aan de beurt in deze mix van een horrorfilm en game.

De geprezen regisseur hielp samen met Zach Cregger (bekend van de horrorhit Barbarian) namelijk mee aan Unhinged, een nieuwe interactieve horror-ervaring die je ook gerust een game kunt noemen. Jij speelt namelijk mee, naast Stranger Things-ster Sadie Sink en Zoë Kravitz.

Netflix dropt met Unhinged interactieve horror

Je speelt als Ava (met de stem van Zoë Kravitz), die wakker geschud wordt door haar beste vriendin Claire (Sadie Sink) wanneer de stroom in hun flatgebouw uitvalt. Al snel blijkt dat alle nooddeuren op de verdieping op slot zitten, de buurvrouw spoorloos is en een seriemoordenaar (met de stem van gamingveteraan Troy Baker) mogelijk door Ava’s appartement snuffelt.

Het verhaal is vrij dunnetjes, maar dat is precies de bedoeling: binnen ongeveer 35 minuten speel je het scenario helemaal uit. Lekker tussendoortje dus, mits je het aandurft. Overigens is deze unieke ervaring als beta enkel speelbaar in een beperkt aantal landen, waaronder gelukkig ook gewoon Nederland.

Jouw telefoon is je vijand

Wat Unhinged zo innovatief maakt, is hoe je het verhaal zelf beïnvloedt. In plaats van een traditionele afstandsbediening of controller gebruik je je eigen telefoon als Ava’s telefoon. Dat scherm dient als zaklamp om aanwijzingen en vluchtroutes te vinden in het duister, en tegelijk krijg je oproepen binnen van Ava zelf en van de chagrijnige huismeester (ook Baker). Het maakt de game meteen angstaanjagend persoonlijk: er is geen ontsnappen aan het gerinkel van je telefoon, op het moment dat je juist stil wilt blijven.

Jump-scares vinden opeens niet alleen op je televisie plaats, maar ook in je hand. En dat is key in dit hele verhaal: Netflix was pas al in het nieuws omdat contentmakers rekening moeten houden met kijkers die op hun telefoon zitten. Hoe krijg je die waardevolle eyeballs weer op het scherm gericht, en daarmee op Netflix-content? Precies, door diezelfde afleidende telefoon te kapen en actief in te zetten als onderdeel van de ervaring.

Netflix Unhinged Horrorgame David Fincher
(Afbeelding: Netflix)

Jouw input telt ook echt: met scherpe reflexen kun je zien te overleven, maar een recensent van Variety claimt er de tweede keer bewust voor te hebben gekozen om af te gaan, wat weer nieuwe, gruwelijke en unieke scènes opleverde. Zeer herspeelbaar, dus.

Zo speel mee in de bizarre horror

Unhinged is gratis te spelen voor iedereen met een Netflix-abonnement, gewoon via de app. Je zoekt naar Unhinged via je televisie-app, en dan regelt de streamingdienst de rest. Het is daarbij uiteraard wel een vereiste dat je Netflix zowel op je televisie als op je smartphone hebt staan, als app.

Zo speel je Unhinged:

  1. Open Netflix (browser of tv-app) en ga naar je profiel
  2. Klik op het tabblad ‘Games’ bovenin
  3. Zoek Unhinged in de featured sectie (of scroll door ‘Games’)
  4. Druk op play om de game te starten
  5. Scan de QR-code met je telefooncamera
  6. Volg de link om je telefoon te koppelen als controller
  7. Bingo!

Of er een vervolg komt, is nog onduidelijk, maar Unhinged bewijst dat Netflix ook na het controversiële schrappen van Bandersnatch nog steeds serieus experimenteert met interactieve content die je aandacht vasthoudt zonder dat je tegelijk op je telefoon zit te scrollen.

Over games gesproken: zo speel je in afwachting van GTA 6 gratis Grand Theft Auto met je Netflix-abonnement.

Noah Korevaar
Geschreven door Noah Korevaar

Noah kwam al jong de online media opschudden als SEO-pionier bij Wayne Parker Kent en later het Mediahuis. Inmiddels is hij actief binnen de - 'dark side' noemt hij het zelf - agencywereld. Als Program Director bij The Invaders werkt hij voor klanten als Samsung, Politie Nederland, 988, McDonald's, Kia en Red Bull. Voor Manners schrijft hij al jaren over zijn liefhebberij als films, tech, LEGO en gaming.

Schrijf je in voor Manners Weekly!

Elke vrijdag echte verhalen regelrecht in je mailbox.