Alrik de Jong
Alrik de Jong Sneakers vandaag
Leestijd: 2 minuten

Sneakers van €790 zijn nu de hype, Adidas heeft kloon voor €150

Maison Margiela-sneakers zijn het nu helemaal in de straatcultuur. Peperduur, militair minimalisme van kalfsleer. Schoenen die je een paar jaar geleden nog zou toeschrijven aan de saaiste kantoormensen op aarde. Maar nu zijn ze dus cool. Wees gerust, je hoeft voor deze look geen 790 euro te betalen: Adidas én een Japans modelabel bieden een betaalbaar alternatief.

Nieuwe dag, nieuwe sneakers. Er komen zoveel nieuwe schoenen uit, dat we iedere werkdag een opvallend model uitlichten. Vandaag de blik op een peperdure hype, met stiekem veel leukere alternatieven.

Replica Sneakers van Maison Margiela voor €790

Wij omarmen jongeren (breed begrip) in alle vormen, maten en subculturen. Maar Maison Margiela is toch best wel een fout luxemerk. Begrijp ons niet verkeerd, het is een modehuis met een enorme staat van dienst. Maar 790 euro voor een minimalistische schoen is een beetje sneu. Dan gaat het niet meer om de stijl, maar puur om merkvertoon.

Maar mensen met veel geld houden we niet tegen. En de eerlijkheid gebiedt ook te zeggen dat de Replica Sneakers van Maison Margiela van behoorlijk verfijnd kalfsleer en -suède zijn gemaakt. Dat is het dan ook wel. De minimalistische no-nonsense stijl is top, maar die is op zich geen 790 euro waard, als je het Manners vraagt.

Alternatief uit Duitsland: Adidas BW Army voor €150

Iets minder verfijnd, maar een leek ziet op meer dan een meter afstand niet het verschil tussen de Maison Margiela ‘Replica’ en de Adidas BW Army. Deze sneakers zijn gebaseerd op trainingsschoenen voor het West-Duitse leger in de jaren 70 en 80. BW staat trouwens voor Bundeswehr, de krijgsmacht van Duitsland.

De schoen moest goedkoop en duurzaam zijn, en geschikt voor indoor training. Juist die minimalistische look maakte de sneakers al snel populair buiten het leger. Nu te koop voor 150 euro.

Alternatief uit Japan: Reproduction of Found

Dan nog onze favoriet, maar veel moeilijke verkrijgbaar: Reproduction of Found. Dit in Tokio gevestigde label doet wat de naam suggereert: het reproduceren van vintage militaire schoenen en sportschoenen in Europese fabrieken die dit schoeisel vroeger, van de jaren 50 tot en met de jaren 90, produceerden.

reproduction of found militaire sneakers minimalistisch
(Afbeelding: Reproduction of Found)

Er is geen opzichtige website, er wordt weinig aan PR gedaan en het auteurschap blijft op de achtergrond. Wel is er een Instagram-account. Je moet zelf even goed zoeken om een paar te bemachtigen, voor gemiddeld zo’n 200 tot 240 euro. Ook veel geld, maar niet de waanzin van Maison Margiela.

Alrik de Jong
Geschreven door Alrik de Jong

Alrik de Jong is verantwoordelijk voor de strategie en inhoud van Manners.nl. Heeft een lange staat van dienst in de media. Begon in 2008 als journalist voor de grote tijdschriften en kranten en rolde al snel als eind- en hoofdredacteur de online media in. Sinds 2019 is hij hoofdredacteur van Manners. Zijn droom: een camping of surfhostel op een mooie plek in het buitenland.

Schrijf je in voor Manners Weekly!

Elke vrijdag echte verhalen regelrecht in je mailbox.