Alrik de Jong
Alrik de Jong Huizenmarkt 11 mrt 2025
Leestijd: 2 minuten

Dit Funda-huis van €150.000 koop je met het minimumloon van 2025

Kun je als alleenstaande met een minimumloon in 2025 een huis kopen? Nou, als je geen schulden of leningen hebt, zijn er zeker opties. We kijken naar de maximale hypotheek en zoeken daarbij twee huizen op Funda.

Dat je als doorsnee tweeverdieners met beide een modaal inkomen een redelijke hypotheek kunt krijgen, is op zich vrij logisch. Al is het dan alsnog goed zoeken op de woningmarkt naar een acceptabel stulpje. Als alleenstaande met een minimumloon moet je een aantal eisen overboord gooien. Maar er liggen kansen.

Maximale hypotheek met een minimumloon in 2025

Eerst even je maximale hypotheek. Het minimumloon in de eerste helft van 2025 is 14,06 euro per uur. We gaan uit van een hardwerkende alleenstaande die 40 uur per week werkt. Die verdient daarmee 2.437 euro bruto per maand en 29.244 euro per jaar. We gaan uit van 8 procent vakantiegeld, waarmee het totale bruto jaarinkomen op 31.583 euro komt. Genoeg voor een realistische zoektocht op Funda om een huis te kopen, zo blijkt.

Via de onafhankelijke rekentool van Independer blijkt dat je met 31.583 euro bruto per jaar, mits je geen schulden en leningen hebt, een hypotheek kunt krijgen van 155.557 euro. Dit bij 3,34% rente en een rentevaste periode van 10 jaar. Geschatte bruto maandlasten: 684 euro. Let wel, dit is een indicatieve berekening. Je uiteindelijke maximale lening voor een huis is afhankelijk van je persoonlijke situatie. Een hypotheekadviseur kan je verder helpen.

Funda-huis kopen als minimalist

In Zweden kun je voor 155.000 euro een gloednieuwe woning kopen aan de kust. Maar wees gerust, je hoeft niet te emigreren. Ook op Funda staan genoeg opties om een huis te kopen met de maximale hypotheek bij een minimumloon in 2025.

We pikken er twee uit; een huis in Friesland en een appartement in Den-Haag. Maar als je bij Funda het maximale bedrag van 155.000 euro invoert, vind je meer.

Tzummarum

In het Friese Tzummarum staat een schattig huisje te koop met twee slaapkamers. Totale woonoppervlak: 55 vierkante meter. Klein maar fijn, zullen we maar zeggen. Hier en daar kan de woning wat aandacht gebruiken, maar het is niet een klusproject waar je jaren zoet mee bent. Te koop voor 150.000 euro op Funda. Tzummarum ligt vlakbij Harlingen en dichtbij de waddenkust. Goede plek voor kitesurfers.

huis kopen friesland hypotheek minimumloon 2025
(Afbeelding: Funda)
huis kopen friesland hypotheek minimumloon 2025
(Afbeelding: Funda)

Den-Haag

Woon je liever in de Randstad, maar alsnog dichtbij de kust, dan zijn er ook gewoon opties met de maximale hypotheek bij een minimumloon in 2025. Oké, dit is een appartement voor de minimalist, maar wel in het centrum van Den-Haag. Voor 150.000 euro koop je deze Funda-woning van 20 vierkante meter. Keuken, woonkamer, slaapkamer en badkamer. Tja, wat heb je eigenlijk nog meer nodig? Weet wel dat er eeuwige erfpacht op deze woning is, waarvoor je 275,60 euro per maand betaalt.

Dit Funda-huis in den-haag koop je met hypotheek bij minimumloon 2025
(Afbeelding: Funda)

Toch nog even terug naar Zweden. Check deze Zweedse villa 31.000 euro.

Schrijf je in voor Manners Weekly!

Elke vrijdag echte verhalen regelrecht in je mailbox.