Michiel Hekkens
Michiel Hekkens Banen & Salaris vandaag, 
Leestijd: 2 minuten

Vacature van de week: ‘CSI-assistent’ à €3.540, lage diploma-eisen

In de Vacature van de Week licht Manners elke week een bijzondere baankans uit voor iemand die niet weet waar zijn carrière moet beginnen, of juist het roer helemaal wil omgooien. Deze week is dat een baan als onderzoeksassistent bij het Nederlands Forensisch Instituut. De werkzaamheden zijn CSI-waardig, de diploma-eisen zijn laag en het salaris is top.

‘Enhance 34 to 37… bliep bliep bliep… stop… pull back… bliep bliep bliep… stop… enhance 45 to 67… bliep bliep bliep.’ Harrison Ford zit in het donker op een bank, waar hij minutenlang een foto op een computerscherm inzoomt en scherpstelt (‘enhance’). Uiteindelijk lukt het hem om in te zoomen op de reflectie van een wandspiegel, waarin de spiegel van een badkamerkastje te zien is. Ook op deze reflectie zoomt hij in, vervolgens draait hij het beeld 45 graden en dan krijgt hij het slachtoffer in beeld: een lijk in bad.

Voor zover Manners weet, is dit het sterkste staaltje forensisch onderzoek uit de filmgeschiedenis. Verrassend genoeg komt het niet uit CSI, maar uit Blade Runner. Gaat het er in het echt ook zo aan toe? We ontdekken het in de Vacature van de Week. Vorige week was dat deze simpele baan met zwijgplicht à €5.015, waarop je nog steeds kunt solliciteren.

Vacature van de Week: forensisch onderzoeksassistent bij NFI

Als onderzoeksassistent bij het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) werk je aan sporenonderzoek bij misdrijven met ‘state-of-the-arttechnologie’. Dat belooft dus wat. Je komt terecht in het team Wapens en Werktuigen. Daar wordt onderzoek gedaan naar kogels, hulzen en vuurwapens, waarmee reconstructies van schietincidenten worden gemaakt. Daarnaast onderzoekt het team lichaamsdelen waarop geweld is uitgeoefend en materialen als bijlen, hamers, messen, tape en vuilniszakken. Klinkt 100% CSI-waardig.

Gratis interne opleiding, mbo is genoeg

Ook interessant: je hoeft geen hoogdravende studie te hebben afgerond. Een afgeronde mbo-opleiding volstaat, bij voorkeur in een technische of andere relevante richting. De kneepjes van het vak leer je tijdens een interne opleiding. Hierbij gaat het onder andere om microscopisch onderzoek van kogels en hulzen. Je kunt dus naar hartenlust inzoomen en scherpstellen. Oftewel: ‘Enhance!’

DNA afstaan

Een laatste opmerkelijk detail van de vacature is dat je bij indiensttreding DNA moet afstaan om dit te laten opnemen in de databank. Zo kunnen ze jouw eigen DNA-sporen op een plaats delict onderscheiden van die van de moordenaar. Manners ziet kansen voor de perfecte misdaad: een moord gepleegd door een forensisch onderzoeksassistent die, ondanks de aanwezigheid van DNA-sporen, door niemand wordt verdacht. Wie wil, mag dit idee opsturen als filmpitch naar Netflix en dan delen we de vergoeding.

Salaris: tussen 3.097 en € 3.984 bruto

Tot slot ligt het salaris tussen de 3.097 en 3.984 euro bruto per maand. Het gaat om een functie van 32 uur per week. De Vacature van de Week is te vinden via deze pagina op Werken voor Nederland.

Michiel Hekkens
Geschreven door Michiel Hekkens

Michiel studeerde filosofie, woonde enige tijd in China en gaf les op een middelbare school voordat hij bij Manners terechtkwam. Als journalistieke veelvraat dompelt hij zich net zo graag onder in de longreads van The Economist als in de onderbuik van Johan Derksen. Die brede interesse is terug te zien in zijn werk als redacteur. En of hij nu schrijft over de baas van de ECB of het goedkoopste Funda-krot van Oude Pekela, altijd dient zich wel een filosofisch zijpad aan. Dit laat hij nimmer onbewandeld.