Deze villa in Zweden staat voor €144.243 te koop in wandelwalhalla
Als iets te mooi lijkt om waar te zijn, is dat vaak ook zo. Behalve bij betaalbare huizen in Zweden. Die zijn daar nou eenmaal spotgoedkoop, vooral vergeleken met Nederland. Check deze villa in Sundsvall, een gebied met prachtige natuur en een levendige stad om de hoek.
Als je een huis koopt in Zweden, moet je met veel rekening houden. Muggen, het verwarmingssysteem, overbiedingen, dat soort dingen. Gerard, die emigreerde, vertelt er in dit Manners-artikel meer over. Een klein beetje onderzoek laat echter zien dat in de regio Sundsvall, los van de gelijknamige stad, nauwelijks wordt overgeboden.
Betaalbare villa in goede staat in de natuur van Zweden
De woning heeft 236 m² woonoppervlak, 103 m² bijgebouwruimte en een vorstelijk perceel van 2.535 m². Het huis stamt uit 1938, maar volgens de makelaar verkeert het in goede staat, met een gerenoveerde keuken, badkamer en aardwarmte.
De villa heeft enorm veel woonruimte en beschikt over allerlei (slaap)kamers. De keuken is ruim genoeg voor een grote eettafel, de badkamer is hypermodern. Het huis in Midden-Zweden is dusdanig gerenoveerd, dat het inmiddels energielabel B heeft. Valt in Zweden onder de energiezuinige labels. Er is ook een houtkachel en een klusschuur, om je blote klauwen uit de mouwen te steken.
Weelderig groen perceel in de Zweedse natuur
Het typisch Zweedse huis van hout is omgeven door weelderig groen en staat zoals gezegd op een royaal perceel van 2.535 vierkante meter. De tuin is ruim genoeg voor zitjes, moestuinkassen en meer. Manners ziet ook B&B-mogelijkheden, maar je zal even moeten checken hoe dat met de vergunning zit.
De regio Sundsvall is een walhalla voor wandelaars. Het landschap is typisch Midden-Zweden: veel bos, brede rivierdalen, meren en vrij steile beboste heuvels. De beroemde Zweedse wandelroute St. Olavsleden brengt je van Sundsvall aan de oostkust dwars door Zweden helemaal naar de stad Trondheim in Noorwegen. Dit is het noordelijkste pelgrimspad ter wereld.
Te koop voor €144.243
Niet veel addertjes onder het gras, je moet alleen wel van rust houden. Levendigheid heb je niet in de buurt. Wel ligt de villa op korte rijafstand van het centrum van het kleine dorpje Liden. In de buurt vind je een peuterspeelzaal met Ur & Skur-oriëntatie, basisschool, gezondheidscentrum en supermarkt. Met de bus ben je in 50 minuten in de voor Zweedse begrippen bruisende stad Sundsvall.
Een huis kopen in Nederland is eigenlijk niet meer te doen. Hoe anders is dat in Zweden? Deze villa staat te koop voor omgerekend €144.243. Daar komen, zoals ook hier het geval is, wel wat kosten overheen. Feit is dat je hier adellijk woont voor een burgerlijke prijs. Meer informatie vind je op Hemnet, het Zweedse Funda.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F11%2Falrik-foto-hoofdredacteur-manners.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2Fvilla-zweden-sportpijs-huis-kopen.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2Fhuis-kopen-in-zweden-villa-in-sundvall-te-koop-voor-144-duizend-euro-natuur-wandelen-oprit.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2Fhuis-kopen-in-zweden-villa-in-sundvall-te-koop-voor-144-duizend-euro-natuur-wandelen-.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2Fhuis-kopen-in-zweden-villa-in-sundvall-te-koop-voor-144-duizend-euro-natuur-wandelen-woonkeuken.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2Fhuis-kopen-in-zweden-villa-in-sundvall-te-koop-voor-144-duizend-euro-natuur-wandelen-keuken.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2Fhuis-kopen-in-zweden-villa-in-sundvall-te-koop-voor-144-duizend-euro-natuur-wandelen-omgeving.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2Fhuis-kopen-in-zweden-villa-in-sundvall-te-koop-voor-144-duizend-euro-natuur-wandelen-perceel.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2Fhuis-kopen-in-zweden-villa-in-sundvall-te-koop-voor-144-duizend-euro-natuur-wandelen-houtkachel.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2Fhuis-kopen-in-zweden-villa-in-sundvall-te-koop-voor-144-duizend-euro-natuur-wandelen-klusgarage.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2Fhuis-kopen-in-zweden-villa-in-sundvall-te-koop-voor-144-duizend-euro-natuur-wandelen-badkamer.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2Fhuis-kopen-in-zweden-villa-in-sundvall-te-koop-voor-144-duizend-euro-natuur-wandelen-eettafel.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2Fhuis-kopen-in-zweden-villa-in-sundvall-te-koop-voor-144-duizend-euro-natuur-wandelen-slaapkamer.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2Fhuis-kopen-in-zweden-villa-in-sundvall-te-koop-voor-144-duizend-euro-natuur-wandelen-trap.jpg)