Funda-parel van €259.500 staat vlakbij UNESCO-natuur aan zee
Memento mori (gedenk te sterven) is een gebod dat in het Friese Hallum vanzelf gaat. Elke ochtend als je de deur uitloopt, staart een zee van grafzerken je tegemoet die je herinnert aan je sterfelijkheid. In deze ietwat lugubere maar ook wel mooie setting staat een keurige Funda-parel te koop voor 259.500 euro.
In Hallum wonen mensen van wie de families al generaties lang in het dorp geworteld zijn. Voor hen moet het bijzonder zijn dat hun ouders en voorouders niet weggestopt liggen op een ommuurde begraafplaats, maar het hart van het dorp vormen. Zijzelf wonen er direct omheen. Niet de makkelijkste gemeenschap om als buitenlander te integreren, maar misschien niet zo erg als het lijkt. Hallum verliest gestaag inwoners. Om te voorkomen dat er straks meer dode dan levende Hallummers zijn, zullen ze vast welwillend tegenover nieuw elan staan.
Funda-parel in Fries terpdorp te koop voor 259.500 euro
Belangrijker voor Manners als neutrale Funda-liefhebber is dat in Hallum een keurige woning te koop staat voor een luttele 259.500 euro. Hiervoor koop je een huis met een bescheiden woonoppervlak van 93 vierkante meter en een perceel van 98 vierkante meter. Doordat er niet te veel vierkante meters worden verspild aan de woonkamer en keuken, blijft er genoeg ruimte over voor drie slaapkamers.
De woning is bovendien recent gemoderniseerd en verkeert van top tot teen in keurige staat. De keuken is modern, de badkamer idem dito en de woonkamer is via grote tuindeuren verbonden met een kleine maar knusse buitenruimte. Alles wat de moderne woningzoeker in een huis zoekt. Met energielabel C is ook de duurzaamheid naar een acceptabel niveau getild.
Hallum: terpdorp nabij UNESCO-natuur
Terpdorp Hallum is ondanks een bescheiden bevolkingskrimp (van 2.800 naar 2.600 inwoners in ruim tien jaar tijd) nog steeds een levendig dorp met alle nodige voorzieningen. Er is een supermarkt, een huisarts, een basisschool, kinderopvang, een bibliotheek, sportverenigingen en zelfs een openluchtzwembad.
Amper een kilometer noordwaarts ligt natuurgebied It Noarderleech, het grootste kweldergebied van Europa met UNESCO-status. Jaarlijks strijken hier een miljoen vogels neer, maar als wandelaar heb je het gebied vaak voor jezelf. Vanuit het Kweldercentrum bij Hallum begint een prachtige wandeling van 5,6 kilometer door een landschap dat geen land is en geen zee, maar een kwelder. Bij elk jaargetijde en bij ieder weertype kan het landschap er totaal anders uitzien. Wat constant blijft, is weidsheid, rust en heel veel vogels. Voor de Funda-parel van de week bezoek je deze makelaarspagina.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F02%2Fmichiel-hekkens-manners.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F10%2Ffunda-parel-hallum-unesco.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F10%2Ffunda-parel-friesland-modern-natuur-unesco-11.webp)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F10%2Ffunda-parel-friesland-modern-natuur-unesco-3.webp)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F10%2Ffunda-parel-friesland-modern-natuur-unesco-9.webp)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F10%2Ffunda-parel-friesland-modern-natuur-unesco.avif)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F10%2Ffunda-parel-friesland-modern-natuur-unesco-10.webp)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F10%2Ffunda-parel-friesland-modern-natuur-unesco-6-noarderleech.webp)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F10%2Ffunda-parel-friesland-modern-natuur-unesco-7-noarderleech.webp)