Funda-bungalow van €375.000 heeft label A+++ aan bosrand
Deze gerenoveerde bungalow op Funda ligt op een vakantiepark in Drenthe, dat momenteel in transitie is van recreatieve naar permanente woonbestemming. Voor 375.000 euro woon je in permanent in deze kleine maar piekfijne woning met energielabel A+++.
In een wereld vol chaos is de camping een bastion van gemoedelijkheid, waar je wakker wordt met vogeltjesgefluit, omringd bent door natuur en iedereen elkaar vriendelijk groet. Voor altijd wonen op een vakantiepark klinkt daardoor als een topidee, maar is dat in de praktijk vaak niet. In vakantieparken met veel vaste bewoners nemen verloedering en aso-gedrag vaak snel toe, hetgeen ten koste gaat van de gemoedelijkheid. Hoe is dat in Ermerzand, een vakantiepark in Drenthe onder de rook van Emmen? Manners doopt een teen in de recreatieplas en peilt de sfeer op het park, maar kijkt eerst naar de Funda-parel in de verkoop.
Ook te koop op Funda: de beste kleine camping van Nederland, inclusief huis.
Funda-bungalow van 375.000 op vakantiepark in Drenthe
De Funda-bungalow zelf is in elk geval gespeend van ieder tokkiegehalte. De woning met 68 vierkante meter woonoppervlak dateert uit 2020, heeft energielabel A+++ en is uitgerust met vloerverwarming en luxe gevelbekleding. De inbouwkeuken beschikt over een Bora-inductieplaat en vaatwasser. Ook de slaap- en badkamer zijn om door een ringetje te halen.
Via een grote schuifpui met elektrische lamellen bereik je de tuin van 158 vierkante meter, die als eigen grond bij de koop is inbegrepen. We zouden zeggen: tegels eruit en vergroenen die hap.
Ermerzand: vakantiepark in transitie naar permanente bewoning
Dan de hamvraag: hoe idyllisch is de sfeer op vakantiepark Ermerzand? Op het eerste gezicht lijkt het er heerlijk toeven.Met twee tennisbanen, een midgetgolfbaan, een paintballeiland, een recreatieplas om te vissen en zwemmen en een privéstrand om te zonnen is er van alles te doen. Bovendien is onder vaste bewoners een bloeiende gemeenschap ontstaan waarin veel samen wordt ondernomen. Er is een moestuinclub, een fitnessclub, knutsel- en haakworkshops en een klaverjasclub.
Berichten in de media laten echter zien dat er ook problemen zijn geweest op het park. Zo verbleven er arbeidsmigranten die in de vroege ochtend met busjes vertrokken naar hun werk, wat mensen die daar vakantie vierden als storend ervoeren. Daarnaast speelden criminaliteit en ondermijning enkele jaren geleden een rol, aldus een rapport uit die periode.
De transitie naar permanente bewoning moet ervoor zorgen dat illegale bewoning verdwijnt en plaatsmaakt voor nieuwe bewoners die hier legaal kunnen wonen, wat de sfeer ten goede moet komen. Dit jaar is door gemeente en bewoners een streefbeeld opgesteld waarin de gewenste uitstraling van het park is vastgelegd.
De mooie én rauwe kanten van wonen op een vakantiepark komen vooralsnog samen op Ermerzand. Als koper van deze fraaie Funda-bungalow kun je je bij de positieve krachten voegen. Naast een woning krijg je een gemotiveerde gemeenschap met een missie cadeau. Voor alle informatie bekijk je deze Funda-pagina.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F02%2Fmichiel-hekkens-manners.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F04%2Fbungalow-vakantiepark-ermerzand-funda-kopen-huis-energielabel-A-natuur.webp)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F04%2Fbungalow-vakantiepark-ermerzand-funda-kopen-huis-energielabel-A-natuur-10.webp)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F04%2Fbungalow-vakantiepark-ermerzand-funda-kopen-huis-energielabel-A-natuur-11.webp)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F04%2Fbungalow-vakantiepark-ermerzand-funda-kopen-huis-energielabel-A-natuur-9.webp)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F04%2Fbungalow-vakantiepark-ermerzand-funda-kopen-huis-energielabel-A-natuur-12.webp)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F04%2Fbungalow-vakantiepark-ermerzand-funda-kopen-huis-energielabel-A-natuur-4.webp)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F04%2Fbungalow-vakantiepark-ermerzand-funda-kopen-huis-energielabel-A-natuur-7.webp)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F04%2Fbungalow-vakantiepark-ermerzand-funda-kopen-huis-energielabel-A-natuur-5.webp)