Dit huis in Zweden kost €27.500 en heeft een zeldzame pre
Voor een armetierige 27.500 euro staat in Zweden een huis te koop dat zich uitstekend leent voor een flipavontuur. Uiteraard gaat het om een primitieve woning, maar daar staat een zeldzaam voordeel tegenover: de locatie is uitstekend.
Aan goedkoop vastgoed geen gebrek in Zweden. In het absolute ondersegment voldoen woningen echter bijna altijd aan een toxische combinatie: ze zijn (1) toe aan renovatie en (2) gelegen op een zeer ontoegankelijke locatie. Wie zo’n huis wil verbouwen, staat daardoor voor een vrijwel ondoenlijke (lees: peperdure) uitdaging om materialen, meubels en eventueel vaklui ter plaatse te krijgen. Het gevolg is dat alsnog niemand zo’n spotgoedkoop huis wil kopen.
De woning van vandaag vormt hierop een zeldzame uitzondering. Ja, hij is zonder twijfel toe aan renovatie, maar de locatie is top. Het huis ligt in het uiterste zuiden van Zweden, vlak bij de bewoonde wereld, de zee én – misschien wel het belangrijkst – de bouwmarkt.
Huis in Zweden van 27.500 euro is ideale flipwoning
De startprijs bedraagt precies 27.470 euro. Daarvoor ding je mee naar een woning met 109 m² woonoppervlak op een perceel van 1.022 m². Van buiten oogt het huis ietwat vervallen, met name door het afgebladderde houtwerk. Binnen ziet het er een stuk netter uit. Voor zover op de foto’s te beoordelen, zijn er geen zichtbare schimmel-, roest- of vochtplekken.
De woning beslaat twee verdiepingen en beschikt over een keuken, woonkamer, toilet, badkamer en twee slaapkamers. De geschatte energiekosten liggen rond de 2.000 euro, wat voor Nederlandse begrippen heel normaal is.
Locatie: Zuid-Zweden, nabij Karlshamm
De Zweedse makelaar heeft, net als zijn Nederlandse collega, gebruikgemaakt van het winterse weer voor sfeervolle sneeuwkiekjes. Dat geeft echter een vertekend beeld. Het huis ligt in het dorpje Mörrum, in het uiterste zuiden van Zweden, op slechts enkele kilometers van de zee en Karlshamn (32.000 inwoners): een stad met een degelijk aanbod aan bouwmarkten en vaklui.
Hier valt gemiddeld slechts tien tot twintig dagen sneeuw per jaar. Het klimaat is gematigd, met zomertemperaturen rond de 23 graden en winters rond het vriespunt. Maar je gaat natuurlijk niet naar Karlshamn voor het klimaat. Je gaat erheen om een huis te flippen: klussen, leidingen vervangen, elektra aanleggen. Zelfs als hier iets bij misgaat, kortsluiting ofzo, en je blijft achter in een smeulende berg ellende, dan ben je slechts een spotgoedkope illusie armer en een onbetaalbare ervaring rijker. Meer informatie via deze Hemnet-link.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F02%2Fmichiel-hekkens-manners.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2Fzweden-huis-kopen-flippen-zuiden-karlshamm.png)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2Fhuis-in-zweden-kopen-zuid-zweden-2-e1767961691625.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2Fhuis-in-zweden-kopen-zuid-zweden-5.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2Fhuis-in-zweden-kopen-zuid-zweden-4.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2Fhuis-in-zweden-kopen-zuid-zweden-3.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2Fzweden-huis-kopen-flippen-zuiden-karlshamm.jpg)