Alrik de Jong
Alrik de Jong Tweedehands auto's 20 dec 2024
Leestijd: 2 minuten

Deze Saab-occasion kost €595 in goede staat en zo zijn er meer

Een tweedehands Saab is zonder uitzondering stijlvol. Een occasion van het Zweedse merk dat geen auto’s meer bouwt, is tegenwoordig spotgoedkoop. Wel wordt onderhoud steeds lastiger, gezien de onderdelen schaars worden.

Bij aankoop van een tweedehands Saab moet je echt een goede check doen met een kenner en een uitgebreide proefrit maken. Probeer eventuele betaalbare gebreken bij aanschaf al op te lossen. Let extra op de staat van de versnellingsbak. Vervanging is duur. In dit artikel gaan we zoek naar een occasion voor de bodemprijs. Dat zijn geen auto’s waar je dagelijks mee van Leeuwarden naar Amsterdam rijdt, maar het zijn prima dorpsauto’s of liefhebbersauto’s.

Op zoek naar een goedkope tweedehands Saab 9-3

Saab was een Zweedse autofabrikant die in 1990 voortkwam uit de vliegtuigbouwer Saab AB. Het merk was van 2000 tot februari 2010 volledig onderdeel van het Amerikaanse General Motors, toen het aan het Nederlandse Spyker Cars werd verkocht. In december 2011 ging Saab Automobile failliet. Door onder meer de schaarste aan onderdelen is een occasion nu zeer betaalbaar.

De cabrio’s van Saab zijn onze absolute favoriet. Niet patserig en duur, maar chique en betaalbaar. Maar in onze zoektocht naar een goedkope tweedehands Zweed stuiten we op een auto waar je het hele jaar wat aan hebt, een Saab 9-3 uit 2006 en eentje uit 1998.

Occasion uit 2006

De tweedehands Saab 9-3 uit 2006 staat te koop voor 650 euro in het Brabantse Zevenbergen. De kilometerstand is 300.632 kilometer en de occasion is APK-gekeurd tot maart 2025. Geschatte kosten motorrijtuigenbelasting: tussen de 197 euro en 207 euro per kwartaal.

tweedehands saab 9-3 uit 2006 als goedkope occasion
(Afbeelding: Clean Cars Zevenbergen)

We durven verder geen garanties te geven, maar volgens de verkoper is de staat goed. Her en der een krasje, maar dat lijkt ons niet meer dan logisch. Na een proefrit en persoonlijke check weet je meer.

Occasion uit 1998

Dan de tweedehands Saab 9-3 uit 1998. Ons inziens een stijlvoller model, maar deze is dus ook acht jaar ouder. Toch verkeert deze occasion, die ook op benzine rijdt, volgens de verkoper op alle fronten nog in goede staat. Deze elegante Zweed staat met 345.527 kilometer op de teller in het Friese Berlicum te koop voor 595 euro. Qua motorrijtuigenbelasting moet je rekening houden met 750 euro per jaar.

tweedehands saab 9-3 uit 1998 als goedkope occasion
(Afbeelding: Van Doorn Auto’s)

Nogmaals: deze auto’s zijn niet voor niets zo goedkoop. Onderhoud kan duur zijn, onderdelen zijn schaars. Daartegenover staat veel stijl en elegantie. In deze prijsklasse vind je veel meer Saab-occasions. Check hier het overzicht.

Schrijf je in voor Manners Weekly!

Elke vrijdag echte verhalen regelrecht in je mailbox.