Thomas Aalderink
Thomas Aalderink Geld & Carrière 10 jul 2025
Leestijd: 2 minuten

Trump bluft Bitcoin naar record, maar dreigt met sloophamer

Gisteravond bereikte Bitcoin een waarde van ruim 95.000 euro: een nieuw record voor de bekendste cryptomunt. Die piek is deels te danken aan Donald Trump. Maar de Amerikaanse president kan er binnenkort ook weer voor zorgen dat de waarde flink inzakt.

Gisteravond rond een uur of tien stond de koers op ruim 112.000 dollar. Daarmee werd het vorige record van 111.970 dollar, dat sinds eind mei 2025 stond, uit de boeken geschreven. Op het moment van schrijven is de waarde wel weer iets gezakt, maar nog altijd boven de 111.000 dollar.

Trump is fan van crypto

De waarde van Bitcoin wordt door verschillende factoren beïnvloed, waaronder Donald Trump. De president is een uitgesproken fan van crypto en zijn plannen zorgen voor meer vertrouwen in digitale munten. Zo wil hij regelgeving en toezicht versoepelen. Minder beperkingen betekent meer ruimte voor groei.

Toch zijn Bitcoin-eigenaren niet altijd blij met Trump. Hoewel zijn visie op crypto de koers een zetje geeft, hebben andere besluiten van hem juist een negatief effect. Vooral de handelsoorlog die Trump heeft ontketend heeft negatieve invloed op crypto, en vooral op de waarde van Bitcoin.

Bitcoin gaat alle kanten op

Zo was de President van Amerika er drie maanden geleden nog verantwoordelijk voor dat Bitcoin bijna 40.000 dollar in waarde verloor. Trump kondigde zijn handelstarieven aan en zorgde daarmee voor onzekerheid bij beleggers. Zeker risicovolle activa zoals crypto reageren daar sterk op en verloren daardoor een groot deel van hun waarde.

Dat verlies is inmiddels ruimschoots goedgemaakt. Trump heeft de teugels in zijn handelsoorlog wat laten vieren, waardoor het vertrouwen op de beurs herstelde. Beleggers kunnen het zich weer veroorloven om wat minder voorzichtig te zijn. Vooral Bitcoin profiteert daar dus volop van. Maar is dat ook blijvend?

Trump laat Bitcoin-winst weer verdampen

Een Trump hoeft niet eens in het nauw te zitten om rare sprongen te maken. De handelsoorlog is niet voorbij, maar slechts gepauzeerd. Op 1 augustus gaan de beloofde tarieven voor bepaalde landen alsnog ingevoerd worden. Daarnaast komt Trump nu opeens met nieuwe grondstoftarieven en wordt er ook nog gekeken naar sectorgerichte tarieven. De onzekerheid is dus niet weg, maar uitgesteld.

Dat de handelsspanningen nu even naar de achtergrond zijn verdwenen, zegt dus weinig. Binnen enkele maanden zullen ze waarschijnlijk weer het politieke en financiele nieuws domineren, met ongetwijfeld gevolgen voor crypto. Geniet dus nog maar even van het nieuwe Bitcoin-record, want die winst kan later deze zomer zomaar verdampen.

Is dit dan misschien het moment om Bitcoin te verkopen en in goud te investeren? Lees het hier.

Schrijf je in voor Manners Weekly!

Elke vrijdag echte verhalen regelrecht in je mailbox.