Alrik de Jong
Alrik de Jong Sparen 25 apr 2025
Leestijd: 2 minuten

Zo spaar je veilig met dubbel rendement nu banken rente verlagen

Iedere maand wat geld opzij leggen is op zich goed, maar op een klassieke spaarrekening hoef je niet op veel rendement te rekenen. Helemaal niet nu grote banken als ING en ABN AMRO renteverlagingen doorvoeren. Tijd om actief te sparen, maar wat houdt dat precies in?

We laten het woord aan Jasper Berkhout, werkzaam bij Raisin. Juist, dat is een veilige bank met hogere spaarrentes dan je gewend bent bij jouw bank. Voelt een beetje als ‘Wij van Wc-eend adviseren Wc-eend’, maar hier valt simpelweg geen speld tussen te krijgen. Bovendien treedt Raisin op als samenwerkingspartner voor andere banken, zoals je in dit artikel met de hoogste spaarrentes bij Europese banken al eens las.

‘In drie stappen dubbel rendement op je spaargeld’

“Kort na ING verlaagt nu ook ABN AMRO de spaarrente. Belangrijker dan de rentes van de grootbanken blijft: actief worden. Veel spaarders laten nog altijd geld liggen, terwijl drie relatief eenvoudige stappen het rendement zonder risico kunnen verdubbelen.”

1. ‘Minder geld op betaalrekeningen laten staan’

“Eind februari stond maar liefst 113 miljard euro op betaalrekeningen – omgerekend zo’n 15.000 euro per huishouden. Op dit geld wordt geen rente verzameld. Een simpele vuistregel: op de betaalrekening uitsluitend saldo voor de maandelijkse uitgaven laten staan. De rest kan naar een vrij opneembare spaarrekening. Zelfs bij een bescheiden rente van 1,25 procent per jaar levert dat in totaal al bijna anderhalf miljard euro aan extra rente op.”

2. ‘Profiteer van termijndeposito’s’

“Van iedere 5 euro aan spaargeld staat nog geen 1 euro op een termijndeposito. En dat is zonde: termijndeposito’s leverden in de afgelopen twintig jaar gemiddeld zo’n 3 procent rente op – ruim het dubbele rendement van een gewone spaarrekening (1,35 procent). Bovendien worden er tegenwoordig ook meer deposito’s met korte looptijden van één of enkele maanden aangeboden, waardoor het geld relatief snel weer beschikbaar is.”

3. Stap over van spaarbank

Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) is bijna de helft van de Nederlanders in de afgelopen 15 jaar niet van spaarbank gewisseld. Twee op de zeven Nederlanders zijn zelfs nog nooit overgestapt. En dat terwijl kleinere banken in Nederland en daarbuiten structureel hogere rentes bieden. Een nieuwe spaarrekening openen kost tegenwoordig niet meer dan een kwartier en bij veel aanbieders hoeft er geen betaalrekening geopend te worden.

De les is duidelijk: actieve spaarders kunnen op termijn eenvoudig twee keer zoveel rendement behalen. Het is hoog tijd om die eerste stap te zetten.

Jasper Berkhout van raisin, in drie stappen sparen met dubbel rendement nu banken hun rente verlagen
Jasper Berkhout (Afbeelding: Raisin)

Jasper Berkhout is International PR Consult bij Raisin en deelnemer van de dienst ANP Expert Support.

Schrijf je in voor Manners Weekly!

Elke vrijdag echte verhalen regelrecht in je mailbox.