Privé-eiland met huis te koop op Funda, midden in het Groene Hart
Een heel eiland in de verkoop. We zien het wel eens in onze Zweedse huizen-rubriek, maar nog nooit in Nederland. Bij de Loosdrechtse Plassen wordt er nu een aangeboden, inclusief woning en aanlegsteiger. De vraagprijs is fors: 925.000 euro (boot niet inbegrepen).
Het gebied tussen Breukelen en de Loosdrechtse Plassen was ooit een veenmoeras. Vanaf de Middeleeuwen werd er turf gewonnen om de kachel mee te stoken, waarna de afgegraven stroken land onder water liepen. Zo ontstond het plassen- en eilandengebied dat we vandaag de dag kennen.
Anno 2025 gelden de vele tientallen eilandjes als een waardevol natuurgebied, al zijn een aantal ervan inmiddels gekoloniseerd door de allerrijksten. Eén van hen heeft zijn vakantieoptrekje nu te koop gezet.
Privé-eiland te koop op Funda voor 925.000 euro
Voor de vraagprijs van 925.000 euro worden zelfs drie eilandjes te koop aangeboden, waarvan één met woning. Samen beslaan ze een oppervlakte van 13.270 m².
De woning werd gebouwd in 2004. Sindsdien lijkt er weinig te zijn gebeurd, waardoor het huisje (72 m² woonoppervlak) qua luxe het niveau-Center Parcs nauwelijks ontstijgt. Sanitair en keuken zijn oké maar eenvoudig. Met energielabel D is het huisje ook qua duurzaamheid niet bepaald state-of-the-art.
Locatie, locatie, locatie
De vraagprijs van 925.000 euro wordt zoals gewoonlijk verklaard door drie aspecten: locatie, locatie, locatie. Het gebied rond de Loosdrechtse Plassen is geliefd bij BN’ers. Onder andere Klaas-Jan Huntelaar, Sybrand Nyssen, Prins Maurits, Jaap Reesema, André Hazes en wijlen Ron Brandsteder kochten er een huis.
Een voordeel van dit Funda-eiland is dat je met je zeilboot meteen de plassen op kunt. Bovendien is het polderlandschap niet heel prikkelend, maar het open landschap zorgt wel voor een prachtige zonsopkomst en -ondergang. Vanaf de steiger zit je op de eerste rang. Ook een aardige dagbesteding is om naar een van je andere twee eilanden te hoppen om hout te kappen (het huisje wordt verwarmd met een houtkachel). Daarbuiten is er hier niet veel te doen.
Voor 925.000 euro koop je overigens niet eens een volwaardig huis, maar een recreatiewoning. Permanente bewoning is door het bestemmingsplan niet toegestaan. Alleen doen als je het geld kunt missen dus. Meer informatie via deze Funda-link.
Minder vermogende Manners-lezers kunnen eveneens baden in luxe. Dit huis met binnenzwembad in aanbouw staat te koop voor 340.000 euro.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F02%2Fmichiel-hekkens-manners.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F11%2Fhuis-eiland-kopen-funda-steiger-loosdrechtse-plassen-6.png)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F11%2Fhuis-eiland-kopen-funda-steiger-loosdrechtse-plassen-10.webp)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F11%2Fhuis-eiland-kopen-funda-steiger-loosdrechtse-plassen-6.webp)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F11%2Fhuis-eiland-kopen-funda-steiger-loosdrechtse-plassen-4.webp)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F11%2Fhuis-eiland-kopen-funda-steiger-loosdrechtse-plassen-5.webp)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F11%2Fhuis-eiland-kopen-funda-steiger-loosdrechtse-plassen.webp)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F11%2Fhuis-eiland-kopen-funda-steiger-loosdrechtse-plassen-9.webp)