Zweeds strandhuis op paradijseiland Gotland te koop voor €335K
Wonen in het bos, aan het strand. Klinkt surrealistisch, maar in Zweden kan het voor een normaal bedrag. Dit strandhuis op het paradijselijke eiland Gotland staat te koop voor omgerekend 335.000 euro.
Let wel, ook in Zweden komt er middels biedingen vaak wel wat extra geld boven het bedrag waarvoor de woning te koop staat. Maar dat de huizenprijzen in Zweden vele malen lager zijn dan in Nederland, is evident. Check hier de gemiddelde huizenprijzen per regio, die in 2025 fors zijn gedaald.
Strandhuis op Gotland: in het bos, aan het strand
Op de huizenmarkt is het altijd een kwestie van concessies maken. Als je op Gotland, het eiland van Pippi Langkous, aan het strand wil wonen, krijg je voor iets meer dan 3 ton geen kast van een huis. Wel een uniek strandhuis, dat droog en casco wordt afgeleverd. Aan jou om het naar wens af te voltooien. De bouwvergunning is in november 2024 verlengd, dus de nieuwe koper heeft 5 jaar de tijd om het af te maken.
Heerlijk project voor een avonturier of klusser, of het nou als investering is of als permanent woonhuis. Het strandhuis ligt op 60 meter van het strand, in het bos. De woonoppervlakte is 78 vierkante meter op een perceel van 2.781 vierkante meter. Genoeg ruimte om je eigen paradijsje te stichten.
Huis kopen in Zweden voor iets meer dan 3 ton
Het strandhuis ligt in Vamlingbo, een gebied in het zuiden van Gotland. Veel rust en natuur, maar op 12 minuten rijden vind je het eerste restaurant en op 1,5 kilometer afstand is een supermarkt. Zo vind je meer cafés en dergelijke in de regio.
Gotland zelf, aan de zuidwestkust van Zweden, staat bekend als een paradijselijk eiland met een karaktervolle wildernis en een kustlijn met zandstranden en prachtige zeerotsen. De grootste plaats is Visby, een belangrijke stad uit het Viking-tijdperk en een UNESCO-werelderfgoedplaats. Op dit populaire vakantie-eiland staat dus het strandhuis te koop voor een startprijs van 335.000 euro. Meer informatie vind je via makelaar Husman Hagberg.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F11%2Falrik-foto-hoofdredacteur-manners.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F07%2Fhuis-kopen-in-zweden-strandhuis-op-eiland-gotland-voor-3-ton.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F07%2Fhuis-kopen-in-zweden-strandhuis-op-eiland-gotland-voor-3-ton-paradijs.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F07%2FZweeds-strandhuis-op-paradijseiland-Gotland-te-koop-voor-E335K.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F07%2Fhuis-kopen-in-zweden-strandhuis-te-koop-op-paradijselijk-eiland-gotland-voor-335000-euro.jpg)