Michiel Hekkens
Michiel Hekkens Huizenmarkt 3 jun 2026bijgewerkt: 4 jun 2026, 
Leestijd: 2 minuten

‘Groene’ villa in Duitsland van €395.000 ligt in kuuroord bij de grens

In het land der blinden is eenoog koning, en van alle Duitse grensstadjes is Bad Bentheim het mooist. Nederland ligt vijf minuten verderop, maar de prijs is helemaal Duits. Voor een royale woning met energielabel B vraagt men een schappelijke 395.000 euro.

Als we iets hebben geleerd van onze oosterburen, is het dat je nooit een heel volk over één kam moet scheren. En toch, scrollend door het beschikbare vastgoed op Funda herkennen we overduidelijk de Duitse volksaard. Huizen in Duitsland zijn vrijwel altijd degelijk, saai en hebben een nijpend tekort aan sfeer. Dit alles geldt ook voor deze villa in Bad Bentheim, wat niet wegneemt dat het een bijzonder goede deal is. Ook een goede deal: de Gelderse Funda-boerderij met label A van eerder deze week voor 469.000 euro.

Villa in Duitsland heeft energielabel B en kost 395.000 euro

Deze villa in Bad Bentheim telt een royale 206 m² woonoppervlak en staat op een perceel van 725 m². Er zijn vier slaapkamers, een kantoor en een dubbele garage. Met energielabel B scoort de woning voor het hoofdstuk duurzaamheid en isolatie een ruime voldoende.

huis kopen duitsland villa energielabel B funda (12)
(Afbeelding: Funda | Weusthuis Makelaardij)
huis kopen duitsland villa energielabel B funda (12)
(Afbeelding: Funda | Weusthuis Makelaardij)
huis kopen duitsland villa energielabel B funda (2)
(Afbeelding: Funda | Weusthuis Makelaardij)
huis kopen duitsland villa energielabel B funda (2)
(Afbeelding: Funda | Weusthuis Makelaardij)
huis kopen duitsland villa energielabel B funda (2)
(Afbeelding: Funda | Weusthuis Makelaardij)
huis kopen duitsland villa energielabel B funda (2)
(Afbeelding: Funda | Weusthuis Makelaardij)

In het vormgeven van hun huizen lijken de Duitsers een zeker, hoe noemen ze dat ook alweer, fingerspitzengefühl te missen. Het interieur is steevast saai, met minder verschillende kleuren dan pagina’s in een Duits moppenboek. Toch zien we ook genoeg waar we blij van worden. Kijk bijvoorbeeld naar de grote raampartijen, de mooie houten vloer in de woonkamer en het plafond met spotjes en deftige versiering. Een paar smaakvolle meubels erin en er valt zeker wat van te maken.

Bad Bentheim: kuuroord op 5 minuten van Nederland

Zoals elke plaats waar ‘Bad’ voor staat, is Bad Bentheim een kuuroord waar je kunt ontspannen in thermaalbaden. Duitse grensstadjes zijn vaak het summum van troosteloosheid, maar in Bad Bentheim valt dat best mee. Het is een fotogeniek middeleeuws stadje met een centraal gelegen kasteel als blikvanger. De 17.000 inwoners zorgen voor voldoende reuring in het centrum.

huis kopen duitsland villa energielabel B funda bad bentheim
(Afbeelding: Wikipedia)

Manners telt meer dan tien restaurants en ziet zelfs een Tanzcafé, waar getuige de foto’s veel pittige vrouwen van middelbare leeftijd te vinden zijn voor een dansje. Tot slot ligt op loopafstand het Bentheimer Wald, een bos ongeveer ter grootte van het Amsterdamse Bos.

Meer informatie over deze royale woning nét over de Duitse grens vind je via deze Funda-pagina.

Michiel Hekkens
Geschreven door Michiel Hekkens

Michiel studeerde filosofie, woonde enige tijd in China en gaf les op een middelbare school voordat hij bij Manners terechtkwam. Als journalistieke veelvraat dompelt hij zich net zo graag onder in de longreads van The Economist als in de onderbuik van Johan Derksen. Die brede interesse is terug te zien in zijn werk als redacteur. En of hij nu schrijft over de baas van de ECB of het goedkoopste Funda-krot van Oude Pekela, altijd dient zich wel een filosofisch zijpad aan. Dit laat hij nimmer onbewandeld.