Deze Funda-ark van €325.000 ligt vlakbij idyllisch natuurgebied
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F02%2FDeze-Funda-ark-van-E325.000-ligt-vlakbij-idyllisch-natuurgebied.jpg)
Deze Funda-woonark vlakbij de Biesbosch wordt door de makelaar omschreven als ‘feeëriek’. Manners onderzoekt of dat waar is, nadat we hebben opgezocht wat ‘feeëriek’ betekent.
Feeëriek: 1) Betoverend 2) Droomachtig 3) Fantastisch 4) Idyllisch 5) Kinderachtig 6) Onwerkelijk mooi 7) Sprookjesachtig 8) Toverachtig 9) Toverachtig mooi.
Funda-woonboot in Biesbosch staat te koop voor 325.000 euro
Wat deze Funda-boot zo toverachtig, droomachtig en onwerkelijk mooi maakt? Volgens de makelaar is dit met name de ligging. De boot drijft tussen de lelies en die bieden vooral ‘s zomers (als ze in bloei staan) een fraai gezicht. Op de foto’s is het duidelijk geen zomer, want ze liggen er nogal verfomfaaid bij.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F02%2Ffunda-woonark-biesbosch-7-e1738744469530.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F02%2Ffunda-woonark-biesbosch-11.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F02%2Ffunda-woonark-biesbosch-8.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F02%2Ffunda-woonark-biesbosch-9.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F02%2Ffunda-woonark-biesbosch.jpg)
Daarnaast hoort er een ruime oevertuin bij de boot. Op zich een leuk rommeltuintje, al zien we op Google Maps dat aan de overkant een vrachtwagenparkeerplaats en een politiebureau gevestigd zijn. Niet heel feeëriek. Ook dat grijze golfplatengebouw op de laatste foto verpest wat ons betreft het uitzicht. Maar goed, makelaars zijn natuurlijk woordkunstenaars die hun vastgoed niet geheel objectief beschrijven.
Wél toverachtig en droomachtig is uiteraard de Biesbosch, die zich een kilometer of vijf verderop bevindt. Deze Funda-boot ligt voor anker in het dorpje Nieuwendijk. Vanuit hier vaar je (met een andere boot) zó een van de mooiste natuurgebieden van Nederland binnen.
Het interieur van de Funda-ark
Van binnen ziet de boot er naar ons idee goed uit. Je vindt er een bescheiden woonoppervlak van 67 vierkante meter, waaronder twee slaapkamers. Woonboten hebben iets gezelligs en deze Funda-ark is hierop geen uitzondering, zeker als de houtkachel in de woonkamer knappert. Gezien de rustige ligging heb je waarschijnlijk geen gedoe met astmatische buren.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F02%2Ffunda-woonark-biesbosch-3.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F02%2Ffunda-woonark-biesbosch-2.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F02%2Ffunda-woonark-biesbosch-6.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F02%2Ffunda-woonark-biesbosch-.jpg)
De boot dateert uit 1984, waardoor we ons goed zouden laten informeren over de staat van het onderhoud. Het dak en het houtwerk zien er op het oog goed uit, maar als onderdeel van een boot zijn ze vanzelfsprekend kwetsbaar als het gaat om vochtplekken of houtrot. Ook het casco is onderhoudsgevoelig en kan een flinke kostenpost vormen. Vooral als hij van metaal is, dat op den duur begint te roesten. Een betonnen casco kan ook, maar daarover biedt de Funda-tekst geen uitsluitsel. Na het uitvoeren van zijn taak als woordkunstenaar, had de makelaar hier geen fut meer voor.
Klinkt dit als één risico te veel? Dan verwijzen we je naar de Funda-parel van vorige week; veilig op het vasteland, maar wel met zeezicht. Wie niet uit het veld is geslagen door de onderhoudsrisico’s van deze woonboot óf de vraagprijs van 325.000 euro, mag naar deze pagina op Funda.