Dit is de duurste Malta-speler: geen bakker of slager, maar topspits
Malta is sinds 2025 een nieuwe spits rijker. Hij is al 28 jaar oud, verreweg de duurste speler uit de Maltese selectie en een spits om rekening mee te houden. Let vanavond extra goed op Irvin Cardona.
Tijdens het volkslied van Malta doet ondergetekende altijd weer hetzelfde spelletje. Dat is de lokale postbode. Dat zal de stratenmaker zijn. Hij de verzekeringsambtenaar. Ah, dat is de bakker, dat kan niet anders. En dat moet wel de slager zijn. Maar dat is gestoeld op een romantisch beeld uit vervlogen tijden, die misschien niet eens hebben bestaan. Feit is dat de Italiaanse bondscoach Emilio De Leo van de voetbaldwerg meer dan ooit kijkt naar professionele spelers uit het buitenland met Maltese roots. Een trendbreuk. Zo haalde hij Cardona dit jaar voor het eerst bij de selectie.
Irvin Cardona, de nieuwe spits van Malta
De 28-jarige Irvin Cardona is mogelijk de beste spits die het nationale elftal van Malta ooit heeft gehad. Hij doorliep alle selecties van de Franse jeugdteams, tot en met Jong Frankrijk. In het profvoetbal debuteerde hij bij Monaco, waar hij in de A-selectie zat bij onder meer Kylian Mbappé. In twee jaar tijd speelde hij hier echter maar drie wedstrijden.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F10%2FIrvin-Cardona-malta-spits-mbappe-nederlands-elftal-real-madrid.jpg)
Na zijn stroeve start bij Monaco ging Cardona op voetbalreis langs Cercle Brugge (12 goals in 35 duels) en Brest (18 goals in 99 duels), waarna hij bij Bundesliga-club FC Augsburg (1 goal in 13 duels) belandde. Nu is de Malta-spits na een kort La Liga-avontuurtje bij Espanyol neergestreken bij Saint-Étienne in de Ligue 2, waar hij in 23 duels toch alweer 7 goals heeft gemaakt. Geen wereldspits, wel een bescheiden topspits. Dat wordt even goed opletten voor Oranje, vooral na het goed afgelopen debacle tegen Litouwen.
Duurste Maltese speler versus het onbetaalbare Oranje
Toch is de wedstrijd tegen het Nederlands Elftal natuurlijk David tegen Goliath. De transferwaarde van Malta-spits Irvin Cardona is 2,5 miljoen euro, waarmee hij ver boven de rest van de Maltese selectie uitpuilt. Maar staat tegenover Oranje-aanvoerder Virgil van Dijk, die op zijn oude dag nog altijd een transferwaarde van 23 miljoen euro heeft. De duurste speler van Oranje is op dit moment Tijjani Reijnders, met een transferwaarde van 60 miljoen euro.
En dan hebben we het nog niet eens over salaris. Check hier de grootverdiener en slechtst betaalde speler van het Nederlands Elftal. Het salaris van Irvin Cardona is niet bekend, maar het zal meer zijn dan de lokale slager of verzekeringsambtenaar. Sowieso leuk om vanavond even extra op hem te letten, want talent heeft de spits zeker. En pas op Oranje: op 9 september 2025, tijdens zijn tweede interland, scoorde hij direct al een goal in de met 3-1 gewonnen oefeninterland tegen die andere voetbaldwerg, San Marino.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F11%2Falrik-foto-hoofdredacteur-manners.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.manners.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F10%2FIrvin-Cardona-duurste-speler-van-malta-nederlands-elftal-oranje.jpg)