Michiel Hekkens
Michiel Hekkens Rijk en Beroemd 19 feb 2026
Leestijd: 2 minuten

Dit verdient Snoop Dogg als Olympische mascotte: 266 keer goud

Tijdens de Olympische Spelen vieren we de prestaties van de atleten, die na jaren van extreme toewijding grenzen aan het onmogelijke. De meeste schermtijd is echter voor Snoop Dogg, rapper en prominent liefhebber van een drug die je urenlang apathisch op de bank laat liggen. Hiervoor krijgt hij, naar verluidt, een dagelijks gage dat overeenkomt met het equivalent van 266 omgesmolten gouden medailles.

Haha, Snoop Dogg op de tribune. Haha, Snoop Dogg eet kip met het Jamaicaanse bobsleeteam. Haha, Kalvijn geeft oranje klompen aan Snoop Dogg. Haha, Snoop Dogg op een dweilkarretje bij het schaatsen. De eerste keer in Parijs was het een leuke gimmick, maar inmiddels begint Snoop ons aardig de keel uit te hangen. Wat als straks ieder land zijn nationale paljas meestuurt om de hele dag door het beeld te lopen? Manners pleit voor een totaalverbod, met als enige uitzondering Louis van Gaal als mascotte van Team NL.

Snoop Dogg: voor de tweede keer ambassadeur bij Team USA

Snoop Dogg, die in het echt Calvin Cordozar Broadus Junior heet, staat op de loonlijst van de Amerikaanse omroep NBC. Tijdens deze Spelen is hij actief als commentator, vlagdrager en erecoach. Commercieel is zijn aanwezigheid zonder twijfel een succes. Zijn video’s op TikTok en Instagram halen geregeld meer dan een miljoen views.

Dit verdient Snoop Dogg als Olympische Spelen 2026 milaan cortina mascotte 266 keer goud
Even gek doen op de curlingbaan (Afbeelding: Getty)

Op zijn eigen social media legt de rapper uit waarom hij opnieuw van de partij is: “Om mijn stem, mijn hart en misschien een beetje wijsheid vanaf de zijlijn te brengen… Om Team USA te motiveren.” Heel nobel, maar als het erop aankomt doet Snoop Dogg niets voor niets.

Het salaris van Snoop Dogg op de Olympische Spelen

Officieel doet NBC geen uitspraken over zijn ‘salaris’, dus voor een indicatie zijn we aangewezen op het geruchtencircuit. Normaal gesproken houdt Manners daar niet van, maar in dit geval is er een bron die wat ons betreft voldoende geloofwaardig is. Meerdere media spreken over een vergoeding van 500.000 dollar per dag. Dat zijn zo’n 266 omgesmolten gouden medailles.

De oorsprong van dat bedrag ligt bij een X-post tijdens de vorige Olympische Spelen van Henry L. McNamara, investeerder bij Great Oaks en bekend van de prestigieuze 30 Under 30-lijst van Forbes. Hij zou tijdens een diner naast een NBC-directeur hebben gezeten die Snoops gage uit de school klapte. Eén bron is geen bron, zeggen ze wel eens. Ook weer waar, maar die ene bron is in elk geval niet de eerste de beste roeptoeter.

Nog een kanttekening: het genoemde bedrag had betrekking op de Zomerspelen in Parijs. Mocht Snoop tijdens de Winterspelen hetzelfde dagloon ontvangen, dan komt zijn totale vergoeding uit rond de 8 miljoen dollar. Ruim voldoende om het salaris van zijn persoonlijke jointroller te betalen.

Schrijf je in voor Manners Weekly!

Elke vrijdag echte verhalen regelrecht in je mailbox.